انگلیش کید : آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ،آموزش موزیکال، مکالمه ، حروف الفبا ، آهنگ ، کارتون ،واژگان انگلیسی ، دوره های آموزشی انگلیسی برای کودکان

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان به طور کلی از 2 سال به بالا است. البته این سن برای تمام کودکان یکسان نیست. پس اگر مایل هستید دلیل آن را بدانید در ادامه این مطلب با وبسایت کودک انگلیسی زبان همراه باشید.

سن مناسب آموزش زبان انگلیسی به کودک

بهترین سن یادگیری آموزش زبان انگلیسی

امروزه یادگیری زبان انگلیسی تنها یک مزیت نیست و تبدیل به الزام و ضرورت شده است. این مسئله برای تمام والدین قطعی است و نیازی به توضیح بیشتر برای درک فواید یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. اما سوال اصلی که والدین با آن رو به رو هستند این است که آموزش زبان انگلیسی به کودک خود را از چه سنی شروع کنیم؟

بر اساس تحقیقات موسسات و مراکز علمی مختلف(منابع در انتهای این مطلب آورده شده‌اند.) برخی بهترین سن شروع را از 2 سالگی و برخی از 5 سالگی میدانند. البته انتخاب سن مناسب کاملاً به آمادگی کودک شما بستگی دارد زیرا تمام کودکان با هم یکسان نیستند.

گاهی به علت موارد زیر حتی شاید لازم باشد آموزش زبان دوم را تا شروع مدرسه و 7 سالگی هم به تاخیر بیندازید :

  • کودک شما در تکلم به زبان مادری هم مشکل داشته باشد.
  • کودک شما تحت فشار قرار گیرد و آموزش گریز شود.
  • خود شما آگاهی دقیقی از نحوه آموزش زبان به کودک نداشته باشید.

پس بسیار لازم است که اگر آموزش زبان انگلیسی به کودک خود را از سنین پایین شروع می‌کنید این کار در قالب سرگرمی و تفریح باشد تا کودک شما پی به ماهیت آموزشی آن نبرد.

همچنین لازم است که خود آشنایی مختصری با اصول ابتدایی زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید آموزشها را در قالب بازی و سرگرمی با کودک خود تمرین و تکرار کنید.

ما در دوره‌های آموزشی “انگلیش کید” سعی کرده‌ایم با مد نظر قرار دادن این دو اصل آموزش زبان انگلیسی به کودکان را تا جای ممکن ساده کنیم. یعنی آموزشها هم در قالب سرگرمی باشند و هم با قرار دادن زیرنویس مناسب فارسی برای راهنمایی پدر و مادرها آنها هر چه بهتر بتوانند با کودک خود به تمرین بپردازند.

در ادامه به آموزشهای توصیه شده زبان انگلیسی با توجه به سن کودک میپردازیم.

آموزشهای زبان انگلیسی به کودکان در سنین مختلف

سن مناسب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

0 تا 2 سال :

در این سن بهتر است بیشتر ذهن کودک با اصوات انگلیسی آشنا شود. با توجه به اینکه کودک در این سن بیشتر در حال یادگیری زبان مادری خود است زیاد به او فشار وارد نکرده و تنها بگذارید گوشش  با اصوات انگلیسی آشنا شود. این کار را میتوانید با استفاده از لالایی انگلیسی یا موزیک ویدئوهای انگلیسی مناسب برای کودکان انجام دهید.

3 تا 5 سال :

در این سن کودک باید به خوبی بتواند به زبان مادری خود صحبت کند. پس میتوانید آموزشهای زبان دوم یعنی انگلیسی را به صورت جدی تری شروع کنید.  میتوانید آموزشهای ویدئویی تهیه کنید یا کودک خود را به کلاسها یا مهد کودک‌های دو زبانه بسپارید تا در محیط و همراه دوستانش زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

از هر روشی استفاده میکنید تمرین و تکرار در آن باید نقش اساسی داشته باشد.

6 تا 9 سالگی:

در این سن کودک شما دیگر به مدرسه می‌رود. او درک کرده است که مردم مختلف در سراسر جهان به زبانهای مختلفی صحبت میکنند. در واقع او دیگر دلیل اینکه باید زبان انگلیسی را یاد بگیرد متوجه میشود.

در این سن کودکان بیشتر علاقه مند هستند واژگان و لغات جدیدی را به زبان انگلیسی بیاموزند پس ضروری است که بیشتر روی گسترش دایره لغات او کار کنید. اینکار را میتوانید با استفاده از دیکشنری‌های تصویری و یا مجموعه‌های مخصوص آموزش لغات انجام دهید.

10-12 سالگی:

اگر تا این سن کودک شما انگلیسی یاد نگرفته میتواند آموزش را از مدرسه شروع کند. البته همه میدانیم که آموزش مدارس اصلاً کاربردی نیست. پس حتماً از کلاسهای آموزشی زبان انگلیسی استفاده کنید.

سعی کنید به آنها انگیزه دهید و تشویق‌های مختلفی را برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودک خود در نظر بگیرید. او باید متوجه اهمیت زبان انگلیسی در زندگی خود شود و به آن به چشم یک درس نگاه نکند.

 

شیوه درست آموزش زبان انگلیسی به کودکان

یادتان باشد آموزش زبان انگلیسی به کودک تنها پخش یک کارتون زبان اصلی برای کودک نیست.  آموزش ها باید کاملاً ساختارمند و هدفمند باشند و درجه سختی آنها از آسانی به سختی برود. همچنین برای کاربردی شدن آموزشها شما باید بر آموزشها تسلط پیدا کرده و بتوانید با کودک خود به تمرین و تکرار بپردازید.

  • با کودک خود به انگلیسی صحبت کنید و به مکالمه بپردازید.
  • با کودک خود به انگلیسی به بازی بپردازید.
  • آهنگهای شاد و موزیکال انگلیسی برای او پخش کنید.
  • برای او داستانهای انگلیسی و مصور تعریف کنید
  • برنامه ای برای سنجش پیشرفت او داشته باشید.

در بخش مقالات ما به طور مفصل به انواع روشهای بازی با کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی پرداخته‌ایم:

همچنین توصیه می‌شود از دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی کودکان بازدید فرمایید : دوره های آموزش زبان انگلیسی کودک

منابع علمی در مورد سن مناسب آموزش زبان انگلیسی به کودک :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%تخفیف ویژه آموزش زبان انگلیسی کودکان%
مشاهده جشنواره تخفیف