انگلیش کید : آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ،آموزش موزیکال، مکالمه ، حروف الفبا ، آهنگ ، کارتون ،واژگان انگلیسی ، دوره های آموزشی انگلیسی برای کودکان

5 روش موثر در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان همیشه برای خانواده‌ها یک امر مهم اما پیچیده بوده است. خانواده‌ها خواهان آموزشی صحیح و در عین حال جذاب برای کودکانشان هستند تا به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

همانطور که می‌دانید مقاله‌های زیادی مربوط به یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان وجود دارد، اما مقالات مرتبط به آموزش زبان انگلیسی به کودکان در اینترنت کمتر دیده می‌شود. ما در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه به راحتی به کودک خود زبان انگلیسی را آموزش دهید.

برای آموزش زبان به کودکتان حتما نیاز نیست سطح بالایی از زبان داشته باشید، همین که با اشتیاق آموزش را شروع کنید و از او تعریف و تمجید کنید، باعث می‌شود که او مشتاق و علاقه‌مند به یادگیری شود.

آیا کودکی دارید که می‌خواهید زبان انگلیسی را به او آموزش دهید، اما نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید؟ و یا می‌خواهید در منزل، خودتان این کار را انجام دهید، اما نمی‌دانید از چه منبع و کتابی کمک بگیرید؟ به پاسخ تمام سوالات و ابهامات شما در ادامه پاسخ می‌دهیم.

5 روش مفید و کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی کودکان را برایتان آماده کرده‌ایم. در ادامه بخوانید:

آموزش زبان به کودکان به صورت روزانه

برای آموزش زبان برای کودکان باید یک روال همیشگی داشته‌ باشید. سعی کنید آموزش به صورت روزانه باشد اما کوتاه و متنوع. اگر آموزش انگلیسی برای کودکان کمی طولانی شود، آنها را خسته می‌کند و دیگر اشتیاقی به یادگیری نشان نمی‌دهند. اگر هر روز یک زمان کوتاهی برای آموزش او در نظر بگیرید، او در واقع فکر می‌کند که با او بازی می‌کنید.

ممکن است طول بکشد تا کودک شما شروع به صحبت کند و یا حتی آموزش همراه با چالش‌هایی باشد. اما به کارتان ادامه دهید و نا‌امید نشوید. چرا که کودکان نیاز به بارها و بارها تکرار دارند و شما هم باید هر کلمه را چندین بار و به روش‌های مختلف به او آموزش دهید و تکرار کنید. این را فراموش نکنید که کودکان خیلی بهتر از بزرگسالان زبان را یاد می‌گیرند.

آموزش زبان انگلیسی همراه با شعر و ترانه

برای اینکه کودکان را جذب آموزش کنیم، حتما باید محیط را مفرح و شاد کنیم. محیط شاد به کودک کمک می‌کند که شور و هیجان پیدا کند و برای یادگیری همکاری کند.

زمانی که می‌خواهید زبان انگلیسی را همراه با ترانه به کودکتان آموزش دهید، باید خودتان هم همراه با آن بخوانید و بعد به کودک فرصت دهید تا او هم با شما همراه شود. اینکه کودک فقط به شعر و یا آهنگ گوش دهد چندان فایده ای ندارد، تکرار کلمات باعث می‌شود نحوه‌ی تلفظ کلمات را یاد بگیرد و همچنین با کلمات آشنا شود.

روش آموزش با شعر و آهنگ، یکی از موثرترین روش‌های یادگیری برای کودکان است. پس حتما این روش را برای یادگیری بهتر، در الویت قرار دهید. شما می‌توانید از سایت معتبر languagedownload.ir مجموعه‌های آموزشی را برای کودکانتان تهیه کنید. در ادامه چند مجموعه جذاب، که زبان انگلیسی را همراه با شعر و ترانه به کودکان آموزش می دهد، به شما معرفی می کنیم:

  • مجموعه آهنگ های کودکانه English Video Songs for Children in Karaoke
  • مجموعه شعرهای کودکانه Nursery rhymes pebbles
  • مجموعه ترانه های انگلیسی کودکانه Muffin Songs

آموزش زبان به کودکان با کارتون

یادگیری زبان برای کودکان از طریق مجموعه‌های کارتونی و انیمیشن‌ها بسیار مفید و موثر است. همانطور که قبلا گفتیم، محیط آموزش برای بچه ها باید مفرح و هیجان‌انگیز باشد. مجموعه‌های آموزشی تصویری هم از این قاعده خارج نیستند. زیرا می‌توان گفت تمام مجموعه‌های کارتونی و انیمیشن‌هایی که زبان را به کودکان آموزش می‌دهند سعی می‌کنند محیط را برای بچه‌ها شاد و پر از رنگ و لعاب کنند. به همین خاطر است که اغلب بچه‌ها جذب مجموعه‌های کارتونی می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که شروع زبان دوم، باید از دو یا سه سالگی به بعد صورت بگیرد. زیرا کودک ابتدا باید زبان مادری را یاد بگیرد و بعد به سراغ زبان دیگر برود. اگر غیر از این باشد برای کودک ممکن است آثار جبران ناپذیری بر جای بگذارد.

آهنگ های کودکانه انگلیسی

 

برای آموزش از طریق فیلم، اولین کاری که می کنید این است که یک مجموعه کارتونی کوتاه را انتخاب کنید. برای کودکانی که تازه شروع به یادگیری زبان می‌کنند، فیلم های کوتاه از فیلم های طولانی مفیدتر است. فیلم های کوتاه را به دلیل زمان کمترمی‌توانید بیش از یک بار پخش کنید. تکرار دوباره برای کودکان باعث می‌شود تا مطالب را بهتر متوجه شوند.

و در آخر، بعد از اتمام فیلم می‌توانید سوالاتی مربوط به آن فیلم را از کودکتان بپرسید تا متوجه میزان یادگیری او شوید. همچنین لغات و واژگانی که در فیلم به کار رفته است را از کودکتان بپرسید و برای او تکرار کنید.

در ادامه یک پکیج کامل آموزش زبان انگلیسی به کودکان را که دارای چندین مجموعه کارتونی است را معرفی می کنیم:

آموزش زبان همراه با بازی و سرگرمی

سعی کنید در طول روز که کودک مشغول بازی است، آموزش را هم در کنار بازی بیاورید. این روش یکی از خلاقانه ترین روش های آموزش است، زیرا بازی کردن برای کودکان مفرح و نشاط آور است. کودک همراه با سرگرمی بهتر می تواند مطالب را یاد بگیرد. شما می توانید بازی را با او شروع کنید و او با برنده شدن در آن بازی می تواند حس کند که کار مهم و موفقیت آمیزی انجام داده است که همین باعث می شود به آموزش و یادگیری از طریق بازی علاقه پیدا کند.

آموزش انگلیسی به کودکان

 

روش آموزش با بازی های متنوع، مخصوصا برای کودکان خردسال و دبستانی بسیار مفید و موثر است. از آنجایی که کودکان از بازی کردن لذت می برند، آموزش از این طریق باعث می شود یادگیری برای کودکان لذت بخش باشد و همچنین حس رقابت را در کودکان تقویت می کند.

آموزش زبان با استفاده از فعالیت های روزمره

این روش یکی از ساده ترین و در عین حال پر بازده ترین روش هاست. شما می توانید با استفاده از موقعیت های مختلف روزانه، به کودکتان زبان انگلیسی را آموزش دهید. به عنوان مثال زمانی که او را به فروشگاهی برده اید، می توانید واژگان مربوط به خوراکی‌ها را به او آموزش دهید. البته نیاز نیست تمام مواد غذایی و خوراکی ها را آموزش دهید، در حد چند کلمه کافی است.

و یا حتی می توانید زمانی که منزل هستید و مشغول مرتب کردن لباس هایش هستید، با کمک او لباس ها را جمع کنید و لغات مربوط به پوشاک را به او آموزش دهید. این گونه کودک به محیط اطراف خود کنجکاو می شود و می خواهد بداند هر کدام از اشیاء اطراف چه نام دارند؟ و خودش برای یادگیری به سراغ شما می آید و از شما سوال می پرسد!

ما در اینجا دو موقعیت را مثال زدیم. شما می توانید از هر موقعیتی برای آموزش به کودک خود استفاده کنید. این روش بسیار کاربردی و راحت است که می توانید در طول روز و در هر زمان که بخواهید آن را انجام دهید.

همیشه این را به خاطر داشته باشید که در آموزش به کودک خیلی فشار نیاورید و او را خسته نکنید. اگر می بینید او به یک روش تمایلی نشان نمی دهد، سعی کنید از روشی دیگر استفاده کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%تخفیف ویژه آموزش زبان انگلیسی کودکان%
مشاهده جشنواره تخفیف