انگلیش کید : آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ،آموزش موزیکال، مکالمه ، حروف الفبا ، آهنگ ، کارتون ،واژگان انگلیسی ، دوره های آموزشی انگلیسی برای کودکان

10 روش کاربردی آموزش زبان انگلیسی

امروزه یادگیری و کسب مهارت زبان انگلیسی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و افراد با انگیزه‌ها و اهداف خاصی به‌دنبال یادگیری زبان انگلیسی می‌باشند. همچنین یادگیری زبان در سطح قبولی در آزمون‌های مهمی مانند آیلتس و تافل در میان بسیاری از زبان‌آموزان از اهمیت خاصی برخوردار است. افراد برای یادگیری زبان انگلیسی از روش‌ها و راه‌های گوناگون اقدام می‌کنند. یک دسته از این روش‌ها مختص آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌باشد. برای مثال داوطلبان آزمون آیلتس می‌توانند در کلاس آیلتس آنلاین شرکت کنند تا از این طریق نسبت به افزایش مهارت خود در زمینه آزمون آیلتس اقدام کنند.

1. کتاب انگلیسی بخوانید

هنگامی‌که مشغول خواندن یک کتاب خارجی می‌شویم، با لغاتی روبه‌رو می‌شویم که قبلا برایمان ناآشنا بودند. سپس به‌دنبال یافتن معنای آن‌ها می‌گردیم. این جستجو باعث می‌شود که معنی کلمات و جملات را بهتر متوجه شویم. همچنین وقتی آن کلمه در جای دیگری تکرار می‌شود باعث می‌شود تا بهتر در ذهن ماندگار شود.

درعین‌حال هنگامی‌که با واژگان جدید آشنا می‌شویم، به‌مرور تلفظ آن‌ها را نیز یاد می‌گیریم و می‌توانیم از این کلمات جدید در گفتگوهای خود و زمینه های دیگر نیز استفاده کنیم.

2. پادکست انگلیسی گوش کنید

آموزش زبان انگلیسی با استفاده از پادکست‌های انگلیسی یکی از روش‌های جدید و به‌روز محسوب می‌شود که بسیاری از زبان‌آموزان می‌توانند از آن برای آموزش زبان استفاده بکنند. مخصوصا اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که احساس می‌کنید از دیگر روش‌های آموزش زبان خسته شده‌اید و به‌دنبال روشی جذاب و جدید برای آموزش زبان هستید، می‌توانید استفاده از پادکست‌های انگلیسی را نیز امتحان کنید.

آموزشگاه زبان انگلیسی

3. تمرین گرامر انجام دهید

همان‌گونه که می‌دانید گرامر یکی از بخش‌های مهم زبان انگلیسی محسوب می‌شود و هر فردی برای بیان مفاهیم موردنظر خود و نیز انتخاب انتقال مطالب مد نظر خویش باید از اصول و قواعد زبان پیروی بکند. و این موضوع از طریق یادگیری گرامر زبان به دست می‌آوریم. گرامر زبان چیزی نیست که از طریق حفظ کردن بتوانیم به آن تسلط پیدا بکنیم. همچنین بحث یادگیری گرامر از اصول پایه‌ای است که انسان‌ها از بدو شروع کار با آن آشنایی ندارند. مانند راندن یک دوچرخه که از ابتدا با آن آشنا نیستیم. ولی به‌مرور و با کسب مهارت و آموزش‌های لازم در آن به مهارت می‌رسیم.

4. معلم خصوصی بگیرید

استفاده از معلم خصوصی می‌تواند در بحث آموزش زبان انگلیسی کاربرد مؤثری داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید شرکت در کلاس‌های عمومی و به‌صورت دسته‌جمعی، علاوه‌بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد. از جمله صرف زمان برای رسیدن به کلاس و همین‌طور در مکان‌هایی که جمعیت زیادی به‌طور هم‌زمان مشغول آموزش زبان هستند؛ معلم ممکن است نتواند  به‌طور یکسان نسبت به پاسخگویی به سوالات تمام زبان‌آموزان و رفع اشکال آن‌ها اقدام کند. اما حتی اگر شما در مکانی غیر از منزل خود نیز معلم خصوصی بگیرید، می‌توانید با خیال آسوده تمام‌وقت کلاس را صرف آموزش خود بکنید. معلم نیز بدون نگرانی بابت ارائه مطالب به دیگر زبان‌آموزان و پاسخ‌گویی به سوالات مختلف اشخاص حاضر در کلاس، تمام توجه و تمرکز خود را صرف آموزش به شما نموده و در جهت رفع ایرادات و پاسخ‌گویی به سوالات شما برمی‌آید.

5. تمرین نوشتن انگلیسی انجام دهید

علاوه بر توانایی شنیداری و مکالمه، باید مهارت‌های خود را از طریق نوشتن نیز بالا ببرید برای اینکار میتوانید از روش املا نویسی استفاده کنید. به علاوه نوشتن باعث می‌شود که نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و در جهت رفع آن‌ها برآیید.

10 روش آموزش زبان

6. فیلم های انگلیسی نگاه کنید

تماشای فیلم‌های انگلیسی نیز از آن دست روش‌هایی است که می‌تواند در زمینه آموزش زبان انگلیسی نقش مؤثری ایفا نماید. هنگامی‌که شما مشغول تماشای یک فیلم به زبان خارجی هستید، علاوه‌بر آن‌که مهارت شنیداری خود را تقویت می‌کنید؛ ذهن شما نیز با کلمات جدیدی که در بین مکالمات افراد حاضر در آن فیلم مشاهده می‌کنید، افزایش پیدا می‌کند. همین‌طور با نحوه‌ی جمله‌بندی افراد نیز بهتر آشنا شده و از این طریق گرامر خود را نیز تقویت می‌نمایید و همچنین در ادامه با نحوه تلفظ صحیح کلمات و نیز با شکل صحبت به‌صورت محاوره‌ای نیز بهتر آشنا شده و در نهایت مهارت خود را در قسمت‌های مختلف زبان انگلیسی افزایش می‌دهید. همچنین مزیت دیگری که برای آموزش از طریق تماشای فیلم وجود دارد آن است که این روش صرفا یک روش آموزشی نبوده و جنبه سرگرمی و تفریح نیز برای شما به‌دنبال دارد.

7. برای تقویت مهارت صحبت کردن در کلاس های مباحثه آزاد شرکت کنید

در قسمت هفتم، به این مسئله اشاره می‌کنیم که در جهت بهبود صحبت کردن و تقویت مهارت‌های گفتاری می‌توانید در کلاس‌های مباحثه آزاد شرکت بکنید. همان‌طور که می‌دانید گفتگو با افراد نقش مؤثری در افزایش مهارت انگلیسی دارد. به‌گونه‌ای که هم در بحث تقویت مهارت شنیداری شما نقش موثری را ایفا می‌کند و هم در زمینه آشنایی با نحوه‌ی جمله‌بندی ها و نیز تلفظ صحیح کلمات و همچنین با روش‌های صحبت به‌صورت محاوره‌ای و رسمی بهتر آشنا می‌شوید.

بسیاری از افراد از طریق صحبت به زبان انگلیسی مهارت‌های زیادی را کسب می‌کنند. یکی از فضاهای مناسب جهت صحبت نمودن کلاس‌های مباحثه آزاد می‌باشد. شما می‌توانید با شرکت در این کلاس‌ها و صحبت در رابطه با موضوعی خاص، علاوه‌بر این‌که مهارت‌های خود را در زمینه‌های گفته‌شده تقویت می‌کنید و به نقاط ضعف و ایرادات خود بهتر پی می‌برید، از مهارت‌های افراد دیگر نیز در جهت افزایش تسلط خود استفاده کنید.

8. دایره لغات خود را توسعه دهید

استفاده از واژگان در جملات کاربرد گوناگونی دارد و می‌تواند نشان‌دهنده تسلط افراد بر موضوعات گوناگون باشد. برای افزایش دایره لغات و همچنین تأثیرگذاری در هنگام صحبت یا در هنگام نوشتن مطالب گوناگون باید بتوانید از طریق روش‌های مختلفی با لغات جدیدی روبرو شوید. برای مثال می‌توانید با افراد گوناگون در زمینه‌های مختلفی مشغول صحبت شوید یا به خواندن کتاب‌های انگلیسی، روزنامه‌ها و دیگر مطالب نوشتاری روی بیاورید تا از این طریق با کلمات جدید روبرو شوید.

9. آهنگ های انگلیسی گوش کنید

مورد نهم در زمینه آموزش زبان انگلیسی و روش‌های کاربردی تقویت مهارت‌های آن، گوش کردن به آهنگ‌های انگلیسی است. شما می‌توانید از طریق بارگیری و پخش آهنگ‌های گوناگون به زبان انگلیسی مهارت‌های شنیداری خود را به‌نحو قابل توجهی افزایش دهید. همان‌طور که بیان شد، مهارت شنیداری یکی از ارکان مهم آموزش زبان انگلیسی است که می‌تواند در دیگر زمینه‌ها نیز شما را یاری نماید.

10. در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید

درنهایت قسمت دهم و پایانی این مطلب در زمینه آموزش زبان انگلیسی به شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی اختصاص دارد. ما در این مقاله روش‌های گوناگونی را مورد بررسی قرار دادیم که هر یک می‌تواند در زمینه آموزش زبان انگلیسی به‌نحو مؤثری ایفای نقش نماید. با این حال، شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به‌گونه‌ای، تمامی مهارت‌های مربوط به واژگان، گرامر مهارت‌های شنیداری و نهایتا نوشتاری شما را تقویت می‌کند. کلاس‌ها و دوره‌های زبان انگلیسی در صورتی‌که به‌درستی و مناسب نیازتان انتخاب شوند، به سرعت می‌توانند در یادگیری زبان انگیسی موثر واقع شوند. یکی از مجموعه‌های باسابقه و خوش‌نام در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی، موسسه‌ زبان تهران استرالیا است. این مؤسسه در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای داوطلبان گرامی فعال بوده و سعی دارد با روش‌هایی مطلوب آموزش این زبان پرکاربرد خارجی را برای داوطلبان آسان سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%تخفیف ویژه آموزش زبان انگلیسی کودکان%
مشاهده جشنواره تخفیف